خبرنامه پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

برنامه‌های فولاد مبارکه اصفهان برای افزایش تولید و صادرات

۱۳۹۳/۰۶/۱۸
smile

مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه اصفهان گفت: پنجمین شرکت برتر بورس امسال برای تولید ۷٫۵ میلیون تن فولاد برنامه ریزی کرده که از این رقم قرار است حدود ۲۰ درصد به کشورهای منطقه، آسیایی و اروپایی صادر شود.به گزارش اصفهان آهن به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام سبحانی افزود: دستیابی به صادرات ۱٫۵ میلیون تنی فولاد مبارکه در سال جاری، موجب رشد حدود ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۲ خواهد شد.
سبحانی اضافه کرد: طی پنج ماهه نخست سال جاری ۱۰۰ درصد برنامه تولید مجتمع فولاد مبارکه، سبا و هرمزگان با وجود مشکلات در زمینه آب و برق تحقق یافت.
وی یادآور شد: صادرات بیش از یک میلیون تنی مجتمع فولاد مبارکه در سال گذشته بیش از اهداف پیش بینی شده بود و از این میزان ۵۰ درصد به اروپا و بقیه به کشورهای حاشیه خلیج فارس و جنوب شرقی آسیا ارسال شد.
مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه هدف گذاری صادرات ۱٫۵ میلیون تن در برنامه امسال گنجانده شده، افزود: در پنج ماهه اول امسال طبق برنامه صادرات صورت گرفت و تا حدودی بیش از میزان پیش بینی شده صادرات انجام شد.
وی در زمینه طرحهای توسعه این مجتمع اظهار داشت: طرح تولید پنج میلیون تن کنسانتره و پنج میلیون تن گندله در معادن سنگان خراسان رضوی از برنامه های طراحی شده که انتظار می رود تا پایان سال جاری تکمیل شود.
سبحانی، برنامه بازسازی هشت کوره فولاد مبارکه را به عنوان دیگر طرحهای سال جاری ذکر کرد که درخصوص ۶ کوره این برنامه اجرا خواهد شد و دو مورد دیگر در دست اقدام قرار دارد.
وی اظهار امیدواری کرد: برنامه های در دست اقدام این شرکت، موجب تحقق تولید ۵٫۴ میلیون تنی این مجتمع شود و با واحدهای سبا و هرمزگان در مجموع به تولید ۷٫۵ میلیون تن دست یابیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: طرح توسعه کارخانه فولاد سبا نیز در حال اجرا قرار دارد و براساس آن تولید این واحد از ۷۰۰ هزار تن به ۱٫۵ میلیون تن خواهد رسید و قرار است تا پایان امسال کارساخت این واحد به اتمام برسد و اوایل سال آینده وارد مرحله راه اندازی می شود.
مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه با اشاره به اجرای طرح فولادی سپید دشت چهارمحال و بختیاری با همکاری ایمیدرو، گفت : این طرح با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن پیش بینی شده و قرار است در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴ واحد احیاء مستقیم آن تکمیل و در سه ماهه اول سال ۱۳۹۵ فولاد سازی آن نیز آماده بهره برداری شود.
سبحانی در آذرماه ۱۳۹۲ از سوی هیات مدیره این شرکت به عنوان مدیرعامل مبارکه انتخاب شد.