خبرنامه پیامکی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

احتمال کاهش قیمت شمش ترکیه به دنبال کاهش تقاضا

۱۳۹۳/۰۶/۱۹
smile

بسیاری از فعالان بازار پیش بینی کرده اند پیشنهادهای شمش کشورهای مشترک المنافع در هفته های پیش رو کاهش ملایمی داشته باشد زیرا تقاضا کم است و صادرات میلگرد ترکیه نیز بعلت درگیری های عراق و پیشنهادهای ارزان چین در تنگنای شدیدی قرار دارد.   به نقل از منابع صنعتی در روز دوشنبه ، قیمت های شمش داخلی ترکیه از هفته گذشته و بدلیل کاهش تقاضا هم در بازار داخلی و هم در بازار صادراتی ثابت مانده است ، در حالیکه خریداران ترجیح می دهند در بازار حضور نداشته باشند زیرا پیشنهادهای شمش کشورهای مشترک المنافع در هفته گذشته و غیاب متینوست از بازار تشدید شده بود .

قیمت های استاندارد شمش در ترکیه فعلاً ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار تحویل درب کارخانه است در حالیکه پیشنهادهای وارداتی از کشورهای مشترک المنافع ۵۲۵ تا ۵۳۵ دلار CFR ترکیه می باشد و پیشنهاد شمش چینی در حدود ۵۰۳ تا ۵۰۸ دلار است.

یک تاجر تصریح کرده که خرید در بازار کم است زیرا خریداران با وجود تقاضای کم برای شمش با قیمت های پیشنهادی بالائی روبه رو هستند . برخی کارخانجات این روزها در حال ارزیابی پیشنهادهای چین هستند بهرحال هنوز هم معامله چشمگیری گزارش نشده است .

بسیاری از مسؤلان بازار پیش بینی کرده اند که پیشنهادهای شمش کشورهای مشترک المنافع و کارخانجات داخلی در هفته های پیش رو یک کاهش ملایمی داشته باشد زیرا تقاضا برای این محصول بسیار کم است و صادرات میلگرد ترکیه نیز بعلت درگیری ها در عراق و پیشنهادهای ارزان چین در عمده بازارهای صادراتی ترکیه در تنگنای شدیدی قرار دارد .

اغلب کارخانجات هنوز شمش سفارش داده شده خود از بازار داخلی را تحویل نگرفته اند . کاردمیر ترکیه نیز قیمت شمش خود برای بازار داخلی را افزایش داد و به ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار تحویل درب کارخانه رساند که نسبت به لیست قیمت قبلی ۱۱ دلار بیشتر می باشد . اما کاردمیر تا الان و با قیمت جدید پیشنهاد کافی نداشته است.

این کارخانه در سه ماهه سوم سال ۳۷۲ هزار تن بیلت و بلوم می فروشد که ۱۲۰ درصد نسبت به فروش سه ماهه دوم (۱۶۸ هزار تن) بیشتر است .  کارخانجات ترکیه برای میلگرد قیمت ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB را مطالبه می کنند .